Bilgi Kütüphanesi: SolidWorks
SolidWorks 2015 Beta Testi İpuçları
Yayınlayan: Yigit CANDAN / Yayım Tarihi: 26 06 2014

Aşağıdaki ipuçlarını okuyoarak daha efektif bir SOLIDWORKS Beta deneyimi yaşayabilirsiniz. Beta Sürümü hakkında en sık sorulan sorulara göz atmak için buraya tıklayarak ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

1. SOLIDWORKS Beta’yı her gün kullandığınız Solidworks gibi kullanın:

SOLIDWORKS’teki günlük işlerinizde, muhtemelen yazılımın bazı alanlarını diğerlerinden daha çok kullanacaksınız(sac metal, simülasyon, kaynak vs.) Belli fonksiyonlar ile aşinalığınız size bu alanlardaki sorunları bulmada farklı bir avantaj sağlar.

Parçalarınızın, montajınızın ve teknik resim dosyalarınızı SOLIDWORKS Beta versiyonunda denemek için önce Paketle ve Gönder ile kopyalayın. Bu örnek test dataları SOLIDWORKS Beta versiyonunda, gerçek versiyonunuzda yapabildiğiniz çoğu düzenlemeyi uygulayabilirsiniz. Çökme, arayüz sorunları, beklenmeyen sonuçlar veya kullanış problemleri ile mi karşılaşıyorsunuz? Sizin bu fonksiyonlardaki güçlü bilginiz sizin kadar kullanamayan diğer kullanıcılara oranla daha farklı,  benzersiz bir bakış açısı sağlar ve bu sayede daha az deneyimli kullanıcıların gözünden kaçan sorunları farkedebilirsiniz. Öyleyse, bunları bize ileterek SOLIDWORKS Sp0 çıkmadan sorunları çözmemize yardım edebilirsiniz. Bulduğunuz program hatalarını istteknik@tekyaz.com mail adresine ileterek veya destek.tekyaz.com destek portalından talep açarak programın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

2. SOLIDWORKS Beta Yenilikler ve Yardım dokümanları sizin yardımcınızdır:

Yenilikler dokümanı SOLIDWORKS Beta’nın tüm yeni fonksiyonları hakkında kısa bilgiler verir. Bunu okuduktan sonra, bu yeni araçları nasıl kullanacağınızla ilgili daha detaylı bilgi almak için yardım dosyasını kullanın.

Herhangi yeni yazılımda olduğu gibi yeni maddelerin de giderilmesi gereken bazı "pürüzleri" olabilir. Odaklanılması gerekenler:

Kullanılabilirlik: Fonksiyonun kullanımı kolay ve anlaşılır mı? Kullanıcı arayüzü kolay ve açık anlaşılabilir mi?.

Performans: Herhangi bir performans veya çökme sorunu mu var? Bilgisayarınız operasyonu tamamlamakta sorun mu yaşıyor? Herhangi bir görüntü veya grafik sorunuyla mı karşılaştınız?

Sonuçlar: Bu yeni fonksiyon sizin beklentinizi karşıladı mı?

Karşılaştığınız her problem için SR ileterek Beta yarışmasında puan kazanırsınız ve SP0 yayınlanmadan önce düzeltmelerin eklenmesini garantiye alırsınız.

3. Haftalık Odak Testi:

Her hafta, SOLIDWORKS Beta takımı, kullanıcıların test etmesi için yeni eklenen alanları duyurmak için forumu kullanırlar. Bu alanlardaki karşılaşılan sorunları SR’la bildirenler bonus puanla ödüllendirilirler.

Haftalık bonus alanları, daha çok feedback olabilecek alanlardan SOLIDWORKS Beta takımı tarafından belirlenir. Ayrıca Beta forumlarında belli problemlerle ilgili aktif tartışmalar varsa ve bu alana uygun yeterli sayıda SR görülmez ise, bununla ilgili ayrıca bir odak testi bonusu duyurulabillir. Bu, kullanıcıları, teknik destek olmadan forumda bunları tartışmaktansa Teknik Desteğe bu sorunların rapor edilmesine teşvik eder. Unutmayın, sadece SR ile problemleri ileterek bu puanları kazanabilirsiniz. Eğer puan kazanıp yarışmak istiyorsanız, hataları iletmek için  customerportal hesabınızı kullanın.

Yarışmak istemiyor ama yine de hataların giderilmesini sağlamak istiyorsanız Tekyaz Teknik Desteğe istteknik@tekyaz.com mail adresinden veya 02122174084 numaralı telefondan destek ekibimizle iletişime geçerek sorununuzu iletebilirsiniz. Sizin adınıza yurtdışı ile iletişime geçilip hatanın giderilmesi sağlanacaktır.

 

(1 vote(s))
Bu makaleyi beğendim
Bu makaleyi beğenmedim

Yorumlar (0)
Help Desk Software by Kayako case