Bilgi Kütüphanesi
SOLIDWORKS için Xpress Eklentileri
Yayınlayan: Serkan Çibir / Yayım Tarihi: 22 07 2015

SOLIDWORKS ile birlikte gelen Xpress eklentileriyle neler yapabileceğimizi görelim.

DFMXpress =Solidworkste çizilen parçaların girdiğimiz veriler ve standartlar doğrultusunda imalata uygun olup olmadığını denetleyip geometri üzerinde bu sonuçları bize sunan bir eklentidir. Solidworks programınızın tüm paketlerinde bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

SimulationXpress = Parçalarınız üzerinde basit static analizler yapabileceğiniz modüldür. Parçanızı istediğiniz yerden fikstür ekleyip kuvvet uygulayıp sonuçlarını model üzerinde görebilir ve raporlayabilirsiniz. SimulationXpress Solidworks’ün tüm paketlerinde bulunmaktadır.

CosmosFloXpress = Belirli parametrelerdeki akışkan analizinizi yapabileceğiniz ve sonuçlarını raporlayabileceğiniz eklentidir.  CosmosFloXpress’ i Solidworks’ün tüm paketlerinde kullanabilirsiniz.

DriveWorksXpress = Solidworkste oluşturduğunuz şablon parçalarınızı DriveWorks üzerinde ölçü veya unsur konfigürasyonları oluşturarak bunların montaj kombinasyonunu oluşturabilir, otomatik tasarımlar yapabilirsiniz. DriveWorksXpress Solidworks’ün tüm paketlerinde kullanılabilir.

SustainabilityXpress = İmal ettiğimiz ürünlerin çevreye olan etkilerini görebileceğiniz (karbon emisyonu, enerji tüketimi vs. ) bu etkileri nasıl azaltabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olabileceğiniz bir modüldür. Solidworks’ün tüm paketlerinde kullanabilirsiniz.

 

(0 vote(s))
Bu makaleyi beğendim
Bu makaleyi beğenmedim

Yorumlar (0)
Help Desk Software by Kayako case