Bilgi Kütüphanesi: Makaleler
SolidWorks ile Neden Ağ Üzerinden Çalışmamalıyız?
Yayınlayan: Yigit CANDAN / Yayım Tarihi: 27 05 2013

SolidWorks'te açmak istediğiniz dosya,Sırasıyla  Aşağıda Belirtilen Yollardan Geçmekte ve İstediğiniz SolidWorks Dosyası Açılmaktadır.

SolidWorks Dosyanıza Lokalden Erişim 

(Örnek)C:\Users\Default\Desktop\Proje\Montaj.sldasm

SolidWorks Dosyanıza Ağ Üzerinden Erişim

(Örnek)Z:\\TEKYAZ ORTAK\Proje\Montaj.sldasm

 

>HardDisk

>Bilgisayarınızın Ethernet Kartı

>Anakart (Güney Köprüsü)

>Kablolar>Router/Switch/Hub (Network yapınıza göre değişmekte)

>CPU(İşlemci)

>Sunucu

>Anakart (Kuzey Köprüsü)

>Sunucu HardDiski(Montajımızın bulunduğu yer)

> Ram(Kısa Süreli Bellek)

>Sunucu Anakartı(Güney Köprüsü)

 

>İşlemci

 

>Sunucu Anakart(Kuzey Köprüsü)

 

>Sunucu Ram(Kısa Süreli Bellek)

 

>Router/Switch/Hub tabi ki kablolar/

 

>Bilgisayarınızın Ethernet Kartı

 

>Anakart (Güney Köprüsü)

 

>CPU(İşlemci)

 

>Anakart (Kuzey Köprüsü)

 

>Ram(Kısa Süreli Bellek)

Ağ üzerinden dosya açma/kaydetme işlemi yaptığınızda, byte dediğimiz veri paketlerinden oluşan SolidWorks bilgisinin aşması gereken çok uzun bir yol karşısına çıkmakta ve seyahat eden bu elektriksel akım açıkça görüldüğü gibi bir çok kontrol noktasında durmak zorunda. Antivirüs programlarının genelinin network’ten gelen her dosyaya zararlı bilgi olarak bakması ve bir taramadan geçirmesi esnasında yaşanan zaman kaybı yanında sadece yukarıda belirtilen yolların karşılaştırılması bile,  lokalde çalışmanızın performansınıza nasıl olumlu etki edeceğine bir kanıt olarak gösterilebilir.

 

Bütün bunlara ek olarak, yolculuğu kolaylaştırmak adında dosyalarınızın oluşturan bu bilgi, paketlere bölünmekte ve ayrı ayrı seyahat eden bu paketler, daha sonrasında bilgisayarınızda birleştirilmekte. İşte sistemin bu birleştirmeyi düzgün yapabilmesi için gereken bilgilerin de paketler içinde doğru bir şekilde taşınması gerekirken, bu komplike yapı esnasında  oluşabilecek bir network  hatası veya donanımda yaşanan herhangi bir problem olması halinde,  iş sadece veri gecikmelerinin yaşanması tehlikesi ile değil, paketlere bölünen bilgilerin düzgün birleştirilememesi nedeniyle dosyanızın bozulma ihtimali ile karşı karşıya kalır.

 

Yani Ağ üzerinden SolidWorks Montaj/Parça/Teknik Resim’lerin açarken veya kaydederken her zaman veri kaybı yaşamanız mümkün olabilir. Çoğunlukla aşağıda gözüken bir hata mesajı arayüzü ile karşımıza gelen montaj açamama problemleri çoğunlukla bu temele bağlıdır.

SolidWorks ve Tekyaz bu nedenlerden dolayı ağ üzerinden dosya açma ve kaydetme işlemlerini önermemektedir, bu tarz bir çalışma şekliyle oluşacak veri kayıplarında sorumluluk kabul etmez…!!!

(9 vote(s))
Bu makaleyi beğendim
Bu makaleyi beğenmedim

Yorumlar (0)
Help Desk Software by Kayako case