Bilgi Kütüphanesi
Solidworks Kurulum Dosyaları Nasıl İndirilir?
Yayınlayan: Seckin USLU / Yayım Tarihi: 15 07 2013

Solidworks firması ürünlerinin kurulum dosyalarını kendi sunucuları üzerinden kullanıcılarına sunmaktadır. Bu makalede Solidworks programını indirmek için takip etmeniz gereken yol anlatılmaktadır.

Öncelikle kurulum yöneticisi (installation manager) isimli uygulamayı indirmelisiniz. Bu uygulama Solidworks ürününün bilgisayara kurulması ve kurulum dosyalarının sunucudan indirilmesi görevlerini gerçekleştiren programdır.

Kurulum yöneticisi

 

Her solidworks servis paketi için ayrı kurulum yöneticisi yayınlanmaktadır. Güncel kurulum yöneticisini customerportal.solidworks.com adresinden veya destek merkezimizdeki bu sayfadan indirebilirsiniz.

customerportal.solidworks.com adresine giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekran

 

Kurulum yöneticisini bilgisayarınıza indirip zip arşivinden çıkardığınızda karşınıza bir klasör ve setup isimli bir uygulama gelecektir. Kurulum yöneticisinin çalışması için gereken dosyalar bunlardır.

Kurulum yöneticisinin dosyaları

 

Setup isimli uygulamayı çalıştırdığınızda karşınıza kurulum yöneticisi gelecektir. En alttaki seçenek olan yalnızca indir seçeneğini seçin.

 

Bir sonraki ekranda kurulum yöneticisi sizden lisans anahtarınızı isteyecektir. Buraya gireceğiniz lisans anahtarınızın bakım anlaşması kapsamında olmasına dikkat edin. Anahtarı girip ileri tuşuna bastığınızda kurulum yöneticisi lisans anahtarının bakım anlaşması durumunu internet üzerinden kontrol edecektir. Bakım anlaşması kapsamında olmayan bir anahtar kullanarak kurulum dosyalarını indiremezsiniz. Bilgisayarınızda Solidwork halihazırda yüklü ise bu makalede gösterilen yöntem ile lisans anahtarınızın bakım anlaşmasına sahip olup olmadığına bakabilirsiniz.

 

İndirme işlemine başlamadan önceki son ekranda isterseniz indirilen dosyaların kaydedileceği adresi değiştirebilirsiniz. Bir değişiklik yapmadığınız sürece indirilmiş dosyaların kaydedileceği varsayılan adres belgelerim\Solidworks Downloads\Solidworks 201x SPx şeklindedir. İndirme işlemi internet bağlantınız ve Solidworks sunucusunun yük durumuna göre değişiklik gösterecektir. DVD içeriğini indirdikten sonra firmanızdaki diğer bilgisayarlara Solidworks kurmak için indirmiş olduğunuz bu dosyaları kullanabilirsiniz.

 

 

 

 


Etiketler: kurulum yöneticisi, installation manager, sldim, Solidworks indir, Solidworks Download
(17 vote(s))
Bu makaleyi beğendim
Bu makaleyi beğenmedim

Yorumlar (1)
yusuf kayacık
14 04 2014
cok iyi
Help Desk Software by Kayako case